Photo schedule

Here is the photo schedule for this weekend.  If you don’t have an order form, we will have some at the photo location.  We can also email an image to you so you know what the packages are.

Your pictures are at the same location as your game!  Scroll down to see all locations.

 

MYS-TAYLOR JUNIOR HIGH PICTURE SCHEDULE 10-28-17

PICTURE TIME

SPORT

TEAM NAME

COACH

GAME TIME

1

8:00

BASEBALL

LACEN

9:00

2

8:05

BASEBALL

ECKERT

9:00

3

8:10

BASEBALL

PHININZY

9:00

4

8:15

BASEBALL

KORNER

9:00

5

8:20

SOCCER

ELAM

9:00

6

8:25

SOCCER

PRICE

9:00

7

8:30

SOCCER

GREEN NINJAS

9:00

8

8:35

SOCCER

YOUNG

9:00

9

8:40

SOCCER

MYERS

9:00

10

8:45

SOCCER

NINJAS

9:00

11

9:00

BASEBALL

BERRUELE

10:00

12

9:05

BASEBALL

STANSFIELD

10:00

13

9:10

BASEBALL

MESA MONSTERS

10:00

14

9:15

BASEBALL

GREEN MACHINE

10:00

15

9:20

SOCCER

OSEGUEDA

10:00

16

9:25

SOCCER

FORSYTHE

10:00

17

9:30

SOCCER

BLUE SHARKS

10:00

18

9:35

SOCCER

YOUNG

10:00

 

MYS-GPA PICTURE SCHEDULE 10-28-17

PICTURE TIME

SPORT

COACH

GAME TIME

1

7:15

BASEBALL

MONTES

8:00

2

7:20

BASEBALL

TENNY

8:00

3

7:25

SOCCER

COLEY

8:00

4

7:30

SOCCER

FIRE HAWKS

8:00

5

7:35

SOCCER

MAYFIELD

8:00

6

7:40

SOCCER

SILVA

8:00

7

7:55

BASKETBALL

CALLAHAN

8:35

8

8:00

BASKETBALL

HALL

8:35

9

8:05

BASEBALL

HARRIS

9:00

10

8:10

BASEBALL

CROSNO

9:00

11

8:15

SOCCER

SHARKS

9:00

12

8:20

SOCCER

DAVIS

9:00

13

8:25

SOCCER

FIRE DRAGONS

9:00

14

8:30

SOCCER

WOLD

9:00

15

8:35

SOCCER

GARRETT

9:00

16

8:40

SOCCER

LAMBOURNCE

9:00

17

8:45

BASKETBALL

NYSETH

9:10

18

8:50

BASKETBALL

MCMAHON

9:10

19

8:55

BASKETBALL

RASMUSSEN

9:45

20

9:00

BASKETBALL

VALENZUELA

9:45

21

9:05

BASEBALL

BULLDOGS

10:00

22

9:10

BASEBALL

GLESS

10:00

23

9:15

BASEBALL

DREAM TEAM

10:00

24

9:20

BASEBALL

CUBS

10:00

25

9:25

SOCCER

MAYNEZ

10:00

26

9:30

SOCCER

LUGO

10:00

27

9:35

SOCCER

PETERSON

10:00

28

9:40

SOCCER

NAI

10:00

29

9:45

BASKETBALL

BOOK

10:20

30

9:50

BASKETBALL

MARZAKIS

10:20

31

9:55

BASKETBALL

BUCK

10:55

32

10:00

BASKETBALL

ENSIGN

10:55

33

10:05

BASEBALL

FORSETH

11:00

34

10:10

BASEBALL

MORTENSEN

11:00

35

10:15

SOCCER

LARSEN

11:00

36

10:20

SOCCER

BLUE SHARKS

11:00

37

10:25

SOCCER

LUGO

11:00

38

10:30

SOCCER

SMITH

11:00

39

10:35

SOCCER

NAI

11:00

40

10:35

SOCCER

TENNY

11:00

41

11:00

SOCCER

SOTO

11:00

42

11:10

SOCCER

TENNY

11:00

 

MYS-ALA PICTURE SCHEDULE 10-28-17

PICTURE TIME

SPORT

COACH

GAME TIME

1

7:20

VOLLEYBALL

HARRIS 11U

8:00

2

7:30

VOLLEYBALL

KRUEGER

8:00

3

8:00

VOLLEYBALL

PICKARD

8:40

4

8:15

VOLLEYBALL

HARRIS 14U

8:40

5

8:30

VOLLEYBALL

JUSTESSEN 11U

9:20

6

8:45

VOLLEYBALL

ALFIER

9:20

7

9:15

VOLLEYBALL

BUCK

10:00

8

9:30

VOLLEYBALL

JUSTESSEN 9U

10:00

9

10:00

VOLLEYBALL

LEE

10:40

10

10:15

VOLLEYBALL

WOLD

10:40

11

10:30

VOLLEYBALL

PARK

11:20

12

10:45

VOLLEYBALL

WOLD

11:20

 

MESA BASIN PICTURE SCHEDULE 10-28-17

PICTURE TIME

SPORT

COACH

GAME TIME

1

7:30

FLAG FOOTBALL

HUANG

8:00

2

7:40

FLAG FOOTBALL

FLAKE

8:00

3

7:55

FLAG FOOTBALL

BROWN

8:30

4

8:05

FLAG FOOTBALL

JOHNSON

8:30

5

8:25

FLAG FOOTBALL

KARREN

9:00

6

8:35

FLAG FOOTBALL

TAYLOR

9:00

7

8:55

FLAG FOOTBALL

POLANCO

9:30

8

9:05

FLAG FOOTBALL

SOJKA

9:30

9

9:25

FLAG FOOTBALL

HANNING

10:00

10

9:55

FLAG FOOTBALL

PETROPOLIS

10:30

11

10:20

FLAG FOOTBALL

PATTERSON

11:00

12

10:35

FLAG FOOTBALL

DAVIS

11:00

 

 

GYS- COOLEY PICTURE SCHEDULE 10-28-17

PICTURE TIME

SPORT

COACH

GAME TIME

CHECK IN

1

8:00

FLAG FOOTBALL

HANDLY

9:00

FIELDS

2

8:05

FLAG FOOTBALL

BECKER

9:00

FIELDS

3

8:15

BASEBALL

BORCHERS

9:00

FIELDS

4

8:15

BASKETBALL

NIELSON

9:00

GYM

5

8:20

BASEBALL

HORST

9:00

FIELDS

6

8:20

BASKETBALL

LARSON 9U

9:00

GYM

7

8:25

BASEBALL

DUNHAM

9:00

FIELDS

8

8:25

VOLLEYBALL

SCOGGIN

9:00

GYM

9

8:25

BASEBALL

REAM

9:00

FIELDS

10

8:30

VOLLEYBALL

KREUGER

9:00

GYM

11

8:30

SOCCER

BARTER

9:00

FIELDS

12

8:30

SOCCER

GIFFORD

9:00

FIELDS

13

8:35

SOCCER

CAREY

9:00

FIELDS

14

8:40

SOCCER

MALNAR

9:00

FIELDS

15

8:40

SOCCER

MCCRABB

9:00

FIELDS

16

8:45

SOCCER

BLOOMER

9:00

FIELDS

17

8:45

BASKETBALL

STOWELL

9:35

GYM

18

8:55

BASKETBALL

LARSON 5U

9:35

GYM

20

9:05

FLAG FOOTBALL

TOLLELSON

10:00

FIELDS

21

9:10

VOLLEYBALL

TULLIE

9:45

GYM

22

9:10

FLAG FOOTBALL

VALENZUELA

10:00

FIELDS

23

9:15

BASEBALL

DOMINGUEZ

10:00

FIELDS

24

9:15

BASEBALL

MIXED TEAM

10:00

FIELDS

25

9:20

BASEBALL

RADCLIFFE

10:00

FIELDS

26

9:25

BASEBALL

SKIPPER

10:00

FIELDS

27

9:25

SOCCER

GHORMLEY

10:00

FIELDS

28

9:30

SOCCER

MORRIS

10:00

FIELDS

29

9:30

SOCCER

KIRKLAND

10:00

FIELDS

30

9:30

BASKETBALL

RUIZ

10:10

GYM

31

9:35

SOCCER

CUPPETT

10:00

FIELDS

32

9:35

SOCCER

CANTER

10:00

FIELDS

33

9:40

SOCCER

ROCKWELL

10:00

FIELDS

34

9:40

BASKETBALL

WARRIORS

10:10

GYM

35

9:50

VOLLEYBALL

ALEXANDER

10:30

GYM

36

10:00

VOLLEYBALL

RAY

10:30

GYM

37

10:10

BASKETBALL

ARCHER

10:45

GYM

39

10:15

BASKETBALL

IVERSON

10:45

GYM

40

10:15

BASEBALL

ARRINGTON

11:00

FIELDS

41

10:20

BASEBALL

ROWLEY

11:00

FIELDS

42

10:25

SOCCER

FALDMO

11:00

FIELDS

43

10:30

SOCCER

PROCTOR

11:00

FIELDS

45

10:40

VOLLEYBALL

YOUNG

11:15

GYM

46

10:40

SOCCER

MANCHAK/EMME

11:00

FIELDS

47

10:45

BASKETBALL

PURGUSON

11:20

GYM

48

10:50

SOCCER

TEREK

11:00

FIELDS

49

10:50

BASKETBALL

LARSEN 12U

11:20

GYM

 

 

 

Share this post



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *